Twitter jak zarabia?

Twitter znalazł sposób na zarabianie?

Twitter wstępnie znalazł pomysł na zarabianie. Obecnie są fazy testowe platformy promujących dany twitt (wpis). Jeżeli po wyświetleniu pewnej ilości promowanego twitta nie nastąpi reakcja użytkownika wpis przestaje być pokazywany. Promowany twitt będzie pokazywany w wynikach wyszukiwarki twittera .

Podobieństwo do Google

Celem okresu wstępnego jest promowanie twittów interesujących mających największą klikalność, największą liczbę followersów. Nieuniknione raczej staje się stworzenie algorytmu prezentacji twittów mającego na celu mierzenie ich wartości, tego co można się spodziewać to oprócz wyświetlania ostatnich twittów powinien być ranking jakości wpisów bez względu na datę pojawienia się wpisu – bardzo przypomina to wyszukiwarkę Google. Postawienie na jakość prezentacji wpisów to sposób na przywiązanie usera do danej wyszukiwarki. Jeżeli to się uda to obok promowanych twittów pojawią się płatne wpisy.

Co to oznacza dla userów?

Z jednej strony oznacza to powstanie nowej wyszukiwarki. Nie sądzę by jakością pobiła Google, ale w poszukiwaniu zysków wyniki z twittera będą lepsze jakościowo i ułatwi to odnajdywanie ciekawych rzeczy. Z drugiej strony ciekawy jest fakt że Twitter raczej zrezygnował już z pomysłu zarabiania na sms (operator miałby się dzielić z twitterem za odebranie smsa) i jego model biznesowy zacznie przybierać formę podobną do Google.

p.s. Jeżeli powstanie ranking to usługa pozycjonowania stron (zobacz co to jest pozycjonowanie?) rozszerzy się o pozycjonowanie w Twitterze :) .