Google adsense coraz bardziej pod użytkownika

Google adsense jest coraz mniej kontekstowe, działania reklam są coraz bardziej podstawiane pod historię wyszukiwań użytkownika. Prosty przykład:
Wszedłem w wyszukiwarkę w celu poszukiwania informacji na temat hotelowych pokoi w Poznaniu, szczerze mówiąc sprawdzałem pozycję w wyszukiwarce na główne frazy mojego potencjalnego klienta. Zadałem kilka zapytań związanych z branżą hotelową by zobaczyć jak wygląda konkurencja. Po kilku minutach wszedłem na serwis fotograficzny na którym jest duży blok adsense’a i zauważyłem, że w bloku reklamowym na 3 reklamy jedna jest związana z fotografią a 2 reklamy są związane z wynajęciem hoteli w Poznaniu. Znam ten serwis i wiem, że nie ma tam nic na temat branży hotelarskiej. Trochę to dziwne było dla mnie bo reklamy google są teoretycznie powiązane z zawartością strony. Pomyślałem, że reklamy stają się spersonalizowane pod historię wyszukiwań. Spróbowałem jeszcze raz. Otworzyłem kolejną przeglądarkę, zadałem kilka zapytań na frazy związane z kursy html, poklikałem z 3 minuty i następnie w kolejnym oknie otworzyłem ponownie ten serwis fotograficzny z dużym blokiem reklamy adsense. Wcześniejsze reklamy odnośnie wynajmu hoteli zniknęły a pojawiły się reklamy związane z tworzeniem stron. To już nie jest przypadek :) . Odpaliłem IE i wykorzystujać Google adsense preview tool sprawdziłem zawartość reklam przypisanych do danej strony serwisu fotograficznego – żadna z tych reklam nie była związana ani z hotelami w Poznaniu, ani z kursami html.
Wniosek: coraz częściej reklamy będą dopasowywane do historii wyszukiwań użytkownika. Szczerze mówiąc nie wiem jak to się ma do reklamy kontekstowej wyświetlanej w oparciu o treść strony :) .
O personalizacji wyświetlania reklam mówiono już ponad 2 lata temu, ale dopiero teraz spotkałem się z tym po raz pierwszy.